O nas

czyli jak powstała

GRUPA WYPRAWOWA HORYZONT.

Od kilkunastu lat zwiedzamy Azję, a wszystko zaczęło się tak spontanicznie…

Siedząc przy piwie rozmawialiśmy o marzeniach, któryś z nas powiedział ze marzy mu się kiedyś zwiedzić Syberię, drugi wziął kalendarz i zaproponował ustalenie daty wyjazdu. Czyżby było to możliwe? To był pierwszy krok, który uświadomił nam, że prawie wszystko jest możliwe trzeba tylko tego bardzo chcieć!!!

I tak powstała wyprawa na Syberię. Potem była Mongolia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Kazachstan, Kirgistan, Indie, Nepal, Turcja, Gruzja oraz Armenia. Nasza pasja podróżowania nie skupia się tylko na Azji. Również, na co dzień staramy się być aktywni czynnie zwiedzając Europę, nasz kraj oraz najbliższą okolicę.

Wszystkie nasze wyprawy opierają się na unikaniu miejsc typowo turystycznych. Przemieszczając się lokalnymi środkami transportu zwiedzaliśmy bezdroża wszystkich tych krajów, jednocześnie poznając prawdziwych ludzi ich kulturę, historię i zwyczaje. Od jakiegoś czasu jesteśmy posiadaczami starej Łady Niva, która pozwala nam dotrzeć w różne nie dla wszystkich dostępne zakątki Azji.

Skład naszej ekipy na przełomie tych lat znacznie się różnił. Stałymi uczestnikami jest jednak Rafał „Niedźwiedź” Sierecki i Adam „Kukuś” Fidot.

Tak się składa, że razem posiadamy wykształcenie medyczne. Rafał pielęgniarz anestezjologiczny pracujący na bloku operacyjnym. Adam jest ratownikiem medycznym. Zafascynowani podróżami i turystyką niekonwencjonalną ukończyliśmy magisterskie studia zaoczne na kierunku Turystyka i Rekreacja na GWSH w Katowicach. Adam ukończył również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego i obecnie jest nauczycielem turystyki.

Doświadczenie medyczne wielokrotnie było przydatne podczas naszych wyjazdów np. uratowaliśmy ranną Izraelkę z głębokiej jaskini w północnym Laosie. Jeszcze przed przyjazdem pogotowia udzieliliśmy pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku samochodowym w Turcji. Wielokrotnie również pomagaliśmy sobie nawzajem przy zatruciach pokarmowych tak często występujących w Azji.

Studia turystyczne nauczyły nas głównie organizacji wypraw i dały nam większą pewność siebie. Natomiast pedagogika Adama jest bardzo przydatna w prowadzeniu różnego rodzaju lekcji i prelekcji w szkołach, domach kultury oraz na festiwalach podróżniczych.

Reasumując jesteśmy pogodnymi facetami, którzy lubią spotykać się z ludźmi nam podobnymi. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem oraz wiedzą merytoryczną na temat wypraw i krajów, które odwiedziliśmy.